23 października burmistrz Lubania oraz dyrektor Muzeum Regionalnego spotkali się z młodymi wolontariuszkami i wolontariuszami lubańskiego Mickiewicza, aby podziękować za zaangażowanie w organizację i pracę przy Sudeckim Festiwalu Minerałów.
Organizatorzy lubańskiego festiwalu minerałów zaprosili do Sali Ślubów w ratuszu młodzież z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych imienia Adama Mickiewicza w Lubaniu, aby podziękować 24 uczniom za wkład w organizację wydarzenia.
Młodzież powitał burmistrz Lubania Arkadiusz Słowiński.
Bez Was ten sukces, który razem zbudowaliśmy, nie byłby możliwy. Jako burmistrz miasta Lubań, w imieniu swoim oraz dyrektora muzeum, który nad wszystkim czuwał, chcę serdecznie podziękować za zaangażowanie. Serce rośnie, jeżeli człowiek wie, że młodzi ludzie mają zapał do pracy i wykazują takie zaangażowanie – zaznaczył burmistrz. - Wierzę, że będziecie chcieli pomagać w kolejnej edycji festiwalu. Dyrektor już planuje, jak uatrakcyjnić imprezę, aby zwiększyć frekwencję i zadowolenie tych, którzy odwiedzają wystawy. To, że SFM to ważna na mapie Dolnego Śląska impreza edukacyjna, przekonaliśmy się za sprawą nagrody, jaką otrzymaliśmy z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.
Rozstawionych 1,5 km stołów, 150 namiotów, 400 worków, 1,5 km kabli, 250 krzeseł – z tym młodzież musiała się zmierzyć i trzeba przyznać, że dobrze sobie poradziła. Wyrazy ogromnego podziękowania uczniowie usłyszeli od dyrektora muzeum Łuksza Tekieli.
Wasza pomoc jest ogromna. Nawet nie zdajecie sobie sprawy, jak mocno nam pomagacie. Jestem Wam ogromnie wdzięczny – dziękował dyrektor. - Pomoc ma drugą stronę medalu. Ona jest istotna z tego powodu, że poznajecie kuchnie organizowania takich dużych wydarzeń. Być może ktoś w was w przyszłości stanie wobec konieczności zorganizowania takiego wydarzenia, może większego, może mniejszego. Byłem niezmierne dumny, że mogłem reprezentować w urzędzie marszałkowskim wszystkich innych, którzy pracują na rzecz SFM. Gratuluję nam wszystkim, bo to jest Wasz sukces, nasz sukces i wszystkich innych, którzy ciężko pracują na festiwalu – zaznaczył dyrektor muzeum.
Głos zabrała również Renata Czuj dyrektorka ZSP im. Adama Mickiewicza w Lubaniu. W swoim imieniu oraz całej szkolnej społeczności podziękowała za uhonorowanie i docenienie uczniów.
Korzyści płynące ze współpracy z młodym pokoleniem są ogromne. Warto inwestować w młodzież, warto jej zaufać. Samorząd Lubania jest dumny z młodzieży, która wykonała wolontariacką pracę na rzecz miasta i jego mieszkańców.
(ŁCR)