Pod taką nazwą odbył się wernisaż prac uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Lubaniu.
Od stycznia bieżącego roku, podczas prowadzonych zajęć, uczestnicy zajmowali się odpowiedzią na pytania: Co z tą sztuką? Potrzebna czy nie? Czy każdy może malować? Aspekty teoretyczne największych dzieł malarskich podczas spotkań prezentowała bibliotekarka z Filii nr 2 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej – Monika Tarasiewicz.
Natomiast część praktyczna tworzenia tych prac odbywała się przy wsparciu instruktorek terapii zajęciowej - pań Ewy Chmury i Iwony Curyły.
Wernisaż przedstawia efekt końcowy warsztatów "Skrócona historia sztuki" - historia skrócona bardzo, ale powstały konkretne dzieła. Przez te kilka miesięcy uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej pracowali nad swoimi obrazami, stosując metodę malowania po numerach. Dzięki temu przenieśli się w świat sztuki, z którą obcują od bardzo dawna.
Na wystawie można zobaczyć odtworzone obrazy z kanonu malarstwa światowego – "Monę Lisę", "Krzyk" Edvarda Muncha, "Słoneczniki" van Gogha i wiele innych. Są też prace namalowane samodzielnie przez niektórych uczestników zajęć.
Obrazy prezentowane będą w "Galerii nad Schodami" lubańskiej biblioteki do 23 października.